
Various Quality Shakes
🇬🇧 Ships from United Kingdom
Shake & Trim
about 1 day to arrive
Opens the live listing on LittleBiggy.
| Weight | Variety | GBP | USD | £/g |
|---|---|---|---|---|
| 7g | 7 g trim | £30.22 | $40.00 | £4.32/g |
| 14g | 14 g shake with small buds | £45.34 | $60.00 | £3.24/g |
| 14g | 14 g trim | £45.34 | $60.00 | £3.24/g |
| 28g | 28 g low quality shake | £41.56 | $55.00 | £1.48/g |
| 28g | 28 g good quality shake | £56.67 | $75.00 | £2.02/g |
| 28g | 28 g trim | £75.56 | $100.00 | £2.70/g |
| 28g | 28 g shake with small buds | £83.12 | $110.00 | £2.97/g |
| 28g | 28 g high quality shake | £94.45 | $125.00 | £3.37/g |
| 56g | 56 g trim | £136 | $180.00 | £2.43/g |
Price history
Tracked since 17 Sep 2026 (checked hourly, logged on change): 2 price changes recorded across 9 sizes.
| Weight | Variety | Now | Lowest seen | Highest seen | First tracked | Changes |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7g | 7 g trim | £30.22 | £30.22 | £30.22 | 17 Sep 2026 | 0 |
| 14g | 14 g shake with small buds | £45.34 | £41.56 | £45.34 | 17 Sep 2026 | 1 (last 29 Sep 2026) |
| 14g | 14 g trim | £45.34 | £45.34 | £45.34 | 17 Sep 2026 | 0 |
| 28g | 28 g low quality shake | £41.56 | £41.56 | £41.56 | 17 Sep 2026 | 0 |
| 28g | 28 g good quality shake | £56.67 | £56.67 | £56.67 | 17 Sep 2026 | 0 |
| 28g | 28 g trim | £75.56 | £75.56 | £75.56 | 17 Sep 2026 | 0 |
| 28g | 28 g shake with small buds | £83.12 | £68.00 | £83.12 | 17 Sep 2026 | 1 (last 29 Sep 2026) |
| 28g | 28 g high quality shake | £94.45 | £94.45 | £94.45 | 17 Sep 2026 | 0 |
| 56g | 56 g trim | £136 | £136 | £136 | 17 Sep 2026 | 0 |
How this compares
£1.48/g vs a median of about £1.50/g across 20+ live shake & trim listings on LittleBiggy (in line with the market).
Seller: BritishGrass has 10+ live listings on LittleBiggy, rated 10.0/10 from 10+ reviews, averaging about 1 day to arrive.
Cheaper or similar shake & trim listings
All shake & trim by £/gListing description
Different quality shakes, mainly used for edibles / making concentrates for vapes etc. This listing cannot be 100% consistent quality, as we go through various batches. All quantities listed will be availability, strains will vary.



