biggysearch ♥ LB status

GELATO MINTZ

🇬🇧 Ships from United Kingdom Flower about 1 day to arrive

Opens the live listing on LittleBiggy.

WeightVarietyGBPUSD£/g
3.5g 3.5 g gelato mintz £24.56 $32.50 £7.02/g
7g 7 g gelato mintz £43.45 $57.50 £6.21/g
14g 14 g gelato mintz £83.12 $110.00 £5.94/g
28g 28 g gelato mintz £161 $212.50 £5.73/g

Price history

Tracked since 7 Aug 2026; no price change recorded yet. We check LittleBiggy hourly and log a change the moment the seller edits the listing.

How this compares

£5.73/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (12% cheaper).

Seller: THESPACEMEN has 15+ live listings on LittleBiggy, rated 9.8/10 from 34,500+ reviews, averaging about 1 day to arrive.

Cheaper or similar flower listings

All flower by £/g
Listing description

Gelato Mintz, also known as Gelato Mints, is a hybrid marijuana strain created by crossing Animal Mints and Gelato 41. It is known for its calming effects and minty flavour profile, often described as uplifting and euphoric.