
Jamaican Ital Weed 🇯🇲
🇬🇧 Ships from United Kingdom
Flower
about 2 days to arrive
Opens the live listing on LittleBiggy.
| Weight | Variety | GBP | USD | £/g |
|---|---|---|---|---|
| 7g | 7 g | £34.99 | $46.31 | £5.00/g |
| 14g | 14 g | £57.98 | $76.73 | £4.14/g |
| 28g | 28 g | £104 | $138.00 | £3.72/g |
| 125g | 125 g | £377 | $499.00 | £3.02/g |
| 250g | 250 g | £699 | $925.00 | £2.80/g |
| 500g | 500 g | £1,276 | $1,689.00 | £2.55/g |
| 1000g | 1000 g | £2,033 | $2,690.00 | £2.03/g |
Price history
Tracked since 7 Aug 2026; no price change recorded yet. We check LittleBiggy hourly and log a change the moment the seller edits the listing.
How this compares
£2.03/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (69% cheaper).
Seller: HigherHealing has 4 live listings on LittleBiggy, rated 9.5/10 from 150+ reviews, averaging about 2 days to arrive.
Cheaper or similar flower listings
All flower by £/gListing description
Jamaican Ital Weed – Pure, Natural Vibes Experience the essence of the islands with Jamaican Ital Weed, a naturally grown, sun-kissed herb straight from the heart of Jamaica. Cultivated using traditional Ital principles — free from chemica…



