biggysearch ♥ LB status

Purple Octane *Free Shipping*

🇬🇧 Ships from United Kingdom Flower about 3 days to arrive

Opens the live listing on LittleBiggy.

WeightVarietyGBPUSD£/g
1g 1 g £9.07 $12.00 £9.07/g
3.5g 3.5 g £30.22 $40.00 £8.63/g
7g 7 g £58.56 $77.50 £8.37/g
14g 14 g ❌$̶190✅ £130 $172.50 £9.31/g
28g 28 g £223 $295.00 £7.96/g

Price history

Tracked since 7 Aug 2026; no price change recorded yet. We check LittleBiggy hourly and log a change the moment the seller edits the listing.

How this compares

£7.96/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (22% dearer).

Seller: THEGREENTEAM has 50+ live listings on LittleBiggy, rated 9.6/10 from 45,500+ reviews, averaging about 3 days to arrive.

Cheaper or similar flower listings

All flower by £/g
Listing description

Deep fuel richness layered with dark berry sweetness and heavy, octane-driven intensity. Purple Octane is a potent, indica-dominant hybrid cultivar bred by Seed Junky Genetics, known for producing some of the most influential modern desser…