
SUPER SILVER HAZE (DUTCH)
🇬🇧 Ships from United Kingdom
Flower
about 2 days to arrive
Opens the live listing on LittleBiggy.
| Weight | Variety | GBP | USD | £/g |
|---|---|---|---|---|
| 3.5g | 3.5 grams super silver haze | £34.00 | $45.00 | £9.71/g |
| 7g | 7 grams super silver haze | £51.38 | $68.00 | £7.34/g |
| 14g | 14 grams super silver haze | £92.18 | $122.00 | £6.58/g |
| 28g | 28 grams super silver haze | £173 | $229.00 | £6.18/g |
Price history
Tracked since 7 Aug 2026 (checked hourly, logged on change): 1 price change recorded across 4 sizes.
| Weight | Variety | Now | Lowest seen | Highest seen | First tracked | Changes |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.5g | 3.5 grams super silver haze | £34.00 | £31.74 | £34.00 | 7 Aug 2026 | 1 (last 21 Aug 2026) |
| 7g | 7 grams super silver haze | £51.38 | £51.38 | £51.38 | 7 Aug 2026 | 0 |
| 14g | 14 grams super silver haze | £92.18 | £92.18 | £92.18 | 7 Aug 2026 | 0 |
| 28g | 28 grams super silver haze | £173 | £173 | £173 | 7 Aug 2026 | 0 |
How this compares
£6.18/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (5% cheaper).
Seller: radar breeder has 30+ live listings on LittleBiggy, rated 9.7/10 from 45,500+ reviews, averaging about 2 days to arrive.
Cheaper or similar flower listings
All flower by £/gMore Super Silver Haze listings →
Listing description
A+ Grade COFFESHOP Please support our shop by using the following link when purchasing and you can see all our items or add to bookmark https://littlebiggy.org/link/k1BqUX Super Silver Haze is a Sativa dominant strain with an 80:20 sativa…



