biggysearch ♥ LB status

Moroccan Static — Tropical Escape Hash

🇬🇧 Ships from United Kingdom Concentrate about 3 days to arrive

Opens the live listing on LittleBiggy.

WeightVarietyGBPUSD£/g
1g 1 g ❌$̶17.50✅ £12.09 $16.00 £12.09/g
3.5g 3.5 g ❌$̶60✅ £40.80 $54.00 £11.66/g
7g 7 g ❌$̶107✅ £72.54 $96.00 £10.36/g
14g 14 g ❌$̶201.50✅ £137 $181.00 £9.77/g
28g 28 g ❌$̶390✅ £265 $351.00 £9.47/g

Price history

Tracked since 13 Sep 2026; no price change recorded yet. We check LittleBiggy hourly and log a change the moment the seller edits the listing.

How this compares

£9.47/g vs a median of about £19.40/g across 50+ live concentrate listings on LittleBiggy (51% cheaper).

Seller: THEGREENTEAM has 50+ live listings on LittleBiggy, rated 9.6/10 from 45,500+ reviews, averaging about 3 days to arrive.

Cheaper or similar concentrate listings

All concentrate by £/g
Listing description

Moroccan Static — Tropical Escape Hash is a premium Moroccan static sift hash, produced in the Rif Mountain tradition where modern producers now run electrostatic static passes over traditionally sieved Moroccan resin. Rather than a single …