
BLUE DREAM
🇬🇧 Ships from United Kingdom
Flower
about 1 day to arrive
Opens the live listing on LittleBiggy.
| Weight | Variety | GBP | USD | £/g |
|---|---|---|---|---|
| 3.5g | 3.5 g blue dream | £20.78 | $27.50 | £5.94/g |
| 7g | 7 g blue dream | £37.78 | $50.00 | £5.40/g |
| 14g | 14 g blue dream | £71.78 | $95.00 | £5.13/g |
| 28g | 28 g blue dream | £136 | $180.00 | £4.86/g |
Price history
Tracked since 7 Aug 2026; no price change recorded yet. We check LittleBiggy hourly and log a change the moment the seller edits the listing.
How this compares
£4.86/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (25% cheaper).
Seller: BUDDHAS BEST has 5+ live listings on LittleBiggy, rated 9.8/10 from 1,500+ reviews, averaging about 1 day to arrive.
Cheaper or similar flower listings
All flower by £/gListing description
New Phenotype 07-September Blue Dream is a sativa-dominant hybrid marijuana strain made by crossing Blueberry with Haze. This strain produces a balanced high, along with effects such as cerebral stimulation and full-body relaxation.



