
SUNSET SHERBET
🇬🇧 Ships from United Kingdom
Flower
about 1 day to arrive
Opens the live listing on LittleBiggy.
| Weight | Variety | GBP | USD | £/g |
|---|---|---|---|---|
| 7g | 7 g free rm sndd by 1pm | £60.45 | $80.00 | £8.64/g |
| 10g | 10 g free rm sndd by 1pm | £75.56 | $100.00 | £7.56/g |
| 14g | 14 g free rm sndd by 1pm | £98.23 | $130.00 | £7.02/g |
| 20g | 20 g free special next day delivery | £121 | $160.00 | £6.04/g |
| 28g | 28 g free rm sndd by 1pm | £166 | $220.00 | £5.94/g |
| 50g | 50 g free special next day delivery | £227 | $300.00 | £4.53/g |
| 100g | 100 g free rm sndd by 1pm | £416 | $550.00 | £4.16/g |
Price history
Tracked since 7 Aug 2026 (checked hourly, logged on change): 24 price changes recorded across 7 sizes. The cheapest size (100g) is 8% below its first tracked price, having been as low as £378.
| Weight | Variety | Now | Lowest seen | Highest seen | First tracked | Changes |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7g | 7 g free rm sndd by 1pm | £60.45 | £52.89 | £60.45 | 7 Aug 2026 | 4 (last 10 Sep 2026) |
| 10g | 10 g free rm sndd by 1pm | £75.56 | £75.56 | £83.12 | 7 Aug 2026 | 1 (last 23 Aug 2026) |
| 14g | 14 g free rm sndd by 1pm | £98.23 | £90.67 | £98.23 | 7 Aug 2026 | 4 (last 11 Sep 2026) |
| 20g | 20 g free special next day delivery | £121 | £113 | £128 | 7 Aug 2026 | 4 (last 11 Sep 2026) |
| 28g | 28 g free rm sndd by 1pm | £166 | £151 | £174 | 7 Aug 2026 | 5 (last 11 Sep 2026) |
| 50g | 50 g free special next day delivery | £227 | £227 | £246 | 7 Aug 2026 | 3 (last 9 Sep 2026) |
| 100g | 100 g free rm sndd by 1pm | £416 | £378 | £453 | 7 Aug 2026 | 3 (last 11 Sep 2026) |
How this compares
£4.16/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (36% cheaper).
Seller: dr green thumb has 20+ live listings on LittleBiggy, rated 9.8/10 from 14,500+ reviews, averaging about 1 day to arrive.
Cheaper or similar flower listings
All flower by £/gMore Sunset Sherbet listings →
Listing description
We have landed some sunset sherbert for our pals on little biggy



