
Low THC Strains - Old School Type
🇬🇧 Ships from United Kingdom
Flower
about 1 day to arrive
Opens the live listing on LittleBiggy.
| Weight | Variety | GBP | USD | £/g |
|---|---|---|---|---|
| 7g | 7 g golden thai | £31.74 | $42.00 | £4.53/g |
| 14g | 14 g golden thai | £60.45 | $80.00 | £4.32/g |
| 28g | 28 g golden thai | £106 | $140.00 | £3.78/g |
| 56g | 56 g golden thai | £189 | $250.00 | £3.37/g |
Price history
Tracked since 17 Sep 2026 (checked hourly, logged on change): 1 price change recorded across 4 sizes.
| Weight | Variety | Now | Lowest seen | Highest seen | First tracked | Changes |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7g | 7 g golden thai | £31.74 | £31.74 | £31.74 | 25 Sep 2026 | 0 |
| 14g | 14 g golden thai | £60.45 | £60.45 | £60.45 | 25 Sep 2026 | 0 |
| 28g | 28 g golden thai | £106 | £106 | £113 | 17 Sep 2026 | 1 (last 25 Sep 2026) |
| 56g | 56 g golden thai | £189 | £189 | £189 | 25 Sep 2026 | 0 |
How this compares
£3.37/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (48% cheaper).
Seller: BritishGrass has 10+ live listings on LittleBiggy, rated 10.0/10 from 10+ reviews, averaging about 1 day to arrive.
Cheaper or similar flower listings
All flower by £/gListing description
Low THC strains, potentially interesting for medical clients. Old school type smoke.



