biggysearch ♥ LB status

Crimson Nova

🇬🇧 Ships from United Kingdom Flower about 2 days to arrive

Opens the live listing on LittleBiggy.

WeightVarietyGBPUSD£/g
3.5g 3.5 g parcel box £22.67 $30.00 £6.48/g
7g 7 g parcel box £45.34 $60.00 £6.48/g
14g 14 g parcel box £83.12 $110.00 £5.94/g
28g 28 g parcel box £151 $200.00 £5.40/g

Price history

Tracked since 7 Aug 2026; no price change recorded yet. We check LittleBiggy hourly and log a change the moment the seller edits the listing.

How this compares

£5.40/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (17% cheaper).

Seller: ZAZA has 10+ live listings on LittleBiggy, rated 9.6/10 from 1,500+ reviews, averaging about 2 days to arrive.

Cheaper or similar flower listings

All flower by £/g
Listing description

Crimson Nova is a loud cherry-forward cut with a sweet candied nose and a hint of gas underneath. Dense green buds with a blush of colour through the leaf and a light coat of frost. The kind of jar that fills the room the second you crack i…