
Lemon Fire
🇬🇧 Ships from United Kingdom
Flower
about 3 days to arrive
Opens the live listing on LittleBiggy.
| Weight | Variety | GBP | USD | £/g |
|---|---|---|---|---|
| 3.5g | 3.5 g | £26.45 | $35.00 | £7.56/g |
| 7g | 7 g | £49.87 | $66.00 | £7.12/g |
| 14g | 14 g | £90.67 | $120.00 | £6.48/g |
| 28g | 28 g | £174 | $230.00 | £6.21/g |
Price history
Tracked since 22 Sep 2026; no price change recorded yet. We check LittleBiggy hourly and log a change the moment the seller edits the listing.
How this compares
£6.21/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (4% cheaper).
Seller: The Pontiff of Piff has 10+ live listings on LittleBiggy, rated 9.6/10 from 4,000+ reviews, averaging about 3 days to arrive.
Cheaper or similar flower listings
All flower by £/gListing description
Fire OG x Lemon Kush Hybrid strain that feels ever so slightly sativa. Earthy citrus tones representing it's lineage well. Relaxes the mind and body quite well. Good mood enhancer, great for the price. Better than the Banana Cream for the …



