
Starburst
🇬🇧 Ships from United Kingdom
Flower
about 2 days to arrive
Opens the live listing on LittleBiggy.
| Weight | Variety | GBP | USD | £/g |
|---|---|---|---|---|
| 7g | 7 g includes rm tracked 24hr | £39.29 | $52.00 | £5.61/g |
| 14g | 14 g | £75.56 | $100.00 | £5.40/g |
| 28g | 28 g | £136 | $180.00 | £4.86/g |
Price history
Tracked since 7 Aug 2026 (checked hourly, logged on change): 2 price changes recorded across 3 sizes. The cheapest size (28g) is 40% below its first tracked price and at its lowest point so far.
| Weight | Variety | Now | Lowest seen | Highest seen | First tracked | Changes |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7g | 7 g includes rm tracked 24hr | £39.29 | £39.29 | £39.29 | 11 Aug 2026 | 0 |
| 14g | 14 g | £75.56 | £75.56 | £128 | 7 Aug 2026 | 1 (last 11 Aug 2026) |
| 28g | 28 g | £136 | £136 | £227 | 7 Aug 2026 | 1 (last 11 Aug 2026) |
How this compares
£4.86/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (25% cheaper).
Seller: Dopey has 5+ live listings on LittleBiggy, rated 9.6/10 from 4,500+ reviews, averaging about 2 days to arrive.
Cheaper or similar flower listings
All flower by £/gListing description
Starburst cannabis strain tastes strawberry, peach, and orange all at once when you smoke it. There are also hints of herbs such as myrcene (also found in hops and lemongrass) which make sure things don’t get too sweet--or boring! Effects-w…



