biggysearch ♥ LB status

Purple Headbadn *Free Shipping*

🇬🇧 Ships from United Kingdom Flower about 3 days to arrive

Opens the live listing on LittleBiggy.

WeightVarietyGBPUSD£/g
1g 1 g £9.07 $12.00 £9.07/g
3.5g 3.5 g £26.45 $35.00 £7.56/g
7g 7 g £51.00 $67.50 £7.29/g
14g 14 g £98.23 $130.00 £7.02/g
28g 28 g £189 $250.00 £6.75/g

Price history

Tracked since 7 Aug 2026; no price change recorded yet. We check LittleBiggy hourly and log a change the moment the seller edits the listing.

How this compares

£6.75/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (4% dearer).

Seller: THEGREENTEAM has 50+ live listings on LittleBiggy, rated 9.6/10 from 45,500+ reviews, averaging about 3 days to arrive.

Cheaper or similar flower listings

All flower by £/g
Listing description

Sharp diesel intensity layered with sweet berry depth and a classic, long-lasting hybrid head-to-body transition. Purple Headband is a potent hybrid cannabis cultivar that builds on the legendary backbone of Headband, enhanced with purple-…