
Forbidden fruit
🇬🇧 Ships from United Kingdom
Flower
about 2 days to arrive
Opens the live listing on LittleBiggy.
| Weight | Variety | GBP | USD | £/g |
|---|---|---|---|---|
| 3.5g | 3.5 grams | £18.89 | $25.00 | £5.40/g |
| 7g | 7 grams | £37.78 | $50.00 | £5.40/g |
| 14g | 14 grams | £75.56 | $100.00 | £5.40/g |
Price history
Tracked since 7 Aug 2026; no price change recorded yet. We check LittleBiggy hourly and log a change the moment the seller edits the listing.
How this compares
£5.40/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (17% cheaper).
Seller: Lazydaze has 5+ live listings on LittleBiggy, rated 9.8/10 from 450+ reviews, averaging about 2 days to arrive.
Cheaper or similar flower listings
All flower by £/gMore Forbidden Fruit listings →
Listing description
Beautiful purple organic budds, that were grown naturally organic feed and soil. No pesticides, no steroids, no chemicals ! The smell is gassy with a tangy punch A nice sweet earthy berry flavour smoke with hints of cherry and zest. The…



