biggysearch ♥ LB status

Lemon tree flower AAA

🇬🇧 Ships from United Kingdom Flower about 2 days to arrive

Opens the live listing on LittleBiggy.

WeightVarietyGBPUSD£/g
3.5g 3.5 gram £28.34 $37.50 £8.10/g
7g 7 gram £52.89 $70.00 £7.56/g
14g 14 gram £98.23 $130.00 £7.02/g
28g 28 gram £181 $240.00 £6.48/g

Price history

Tracked since 7 Aug 2026 (checked hourly, logged on change): 4 price changes recorded across 4 sizes. The cheapest size (28g) is 10% below its first tracked price and at its lowest point so far.

WeightVarietyNowLowest seenHighest seenFirst trackedChanges
3.5g3.5 gram£28.34£28.34£30.227 Aug 20261 (last 8 Aug 2026)
7g7 gram£52.89£52.89£56.677 Aug 20261 (last 8 Aug 2026)
14g14 gram£98.23£98.23£1107 Aug 20261 (last 8 Aug 2026)
28g28 gram£181£181£2017 Aug 20261 (last 8 Aug 2026)

How this compares

£6.48/g vs a median of about £6.50/g across 350+ live flower listings on LittleBiggy (in line with the market).

Seller: 420buds has 5+ live listings on LittleBiggy, rated 9.8/10 from 1,000+ reviews, averaging about 2 days to arrive.

Cheaper or similar flower listings

All flower by £/g

More Lemon Tree listings →

Listing description

Lemon tree Cali flower AAA really nice looker Nice citrus treps